Menu

Kociarze chętniej się uczą

Generalnie panuje takie przekonanie, że psy są lepsze i mądrzejsze od kotów. O tyle, o ile większość ludzi jest przekonana do psów, o tyle z kociakami bywa naprawdę różnie. Jednak jeśli porozmawiasz z jakimś właścicielem kota to zrozumiesz, że koty są równie fajne. Mało tego okazuje się, że posiadanie kota doskonale wpływa także na jego właściciela! Ostatnie badania pokazały, że kociarze o wiele chętniej i częściej się uczą. Jeśli więc nie masz motywacji do nauki, a chcesz ją zdobyć, to może warto pomyśleć o zaadoptowanie kociaka? No cóż, małych kociaków, szukających domów raczej w naszym kraju nie brakuje. Poniżej znajdziesz kilka, ciekawych informacji, dotyczących tego, jak kociaki w pozytywny sposób wpływają na swoich właścicieli. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że według najnowszych badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Bristolu, wynika, że właściciele kotów znacznie częściej mają wyższe wykształcenie niż właściciele psów – podał dziennik „Daily Telegraph”. Co ciekawe w takim badaniu wzięło udział aż dwa tysiące dziewięćset osiemdziesiąt właścicieli tych zwierzaków. Przede wszystkim okazało się, że osoby, które mają wyższe wykształcenie zdecydowanie dłużej pracują, a co za tym idzie dużo więcej czasu spędzają oni poza domem, dlatego też zwykle wybierają dla siebie zwierzę, które dobrze znosi samotność, jakim jest kociak.

Największą zaletą tych zwierzaków jest to, że w odróżnieniu od psów nie czekają one nerwowo na powrót swojego właściciela oraz nie wymagają wyprowadzania. Nie ma co się oszukiwać, jeśli decydujemy się na psa, powinniśmy być przygotowani na to, że ten zwierzak potrzebuje czasu, który musimy mu poświęcić oraz powinniśmy wychodzić z nim na spacery minimum trzy razy dziennie. Niestety, jeśli ktoś studiuje, a do tego pracuje to zwykle jest to niewykonalne, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. A jeśli mamy już zdeklarować się, że będziemy opiekować się psem dobrze byłoby być konsekwentnym i nie powinniśmy pozwolić na to, aby nasz zwierzak siedział zamknięty w domu i piszczał z samotności. Jest to bardzo niedobre dla samego psa, dla jego właściciela, a także dla sąsiadów, którym owe głośne piszczenie może także przeszkadzać.

Dlatego zanim przygarniemy do siebie psa koniecznie bardzo dobrze to przemyślmy.Reasumując plusem kociaków jest to, że koty nie wymagają poświęcania im tyle czasu co psy i dlatego są bardziej popularne wśród osób, które pracują do późna i dojeżdżają do pracy .W domach, gdzie mieszkają osoby o wyższym wykształceniu, szansa na spotkanie kota jest aż o 1,36 razy większa, niż wśród osób bez dyplomu.